Дом здравља Сврљиг

РАСПОРЕД Рада лекара

Др Љубинко Ђорђевић

Тестирање на COVID-19 у Дому здравља Сврљиг

С обзиром на ток COVID-19 епидемије у Републици Србији Дом здравља Сврљиг ће почети са тестирањем пацијената сумњивих на инфекцију новим Корона вирусом од 13.04.2020 год. у амбуланти за фебрилна стања И респираторне инфекције која радиод 07,00 до 22,00.

Случајеви који подлежу тестирању су:

– Особе са симптомима акутне респираторне болести (повишена температура и најмање један од знакова и симптома-кашаљ, краткоћа даха и отежано дисање)

– Особе које дају податак о путовању или боравку у земљи/области са пријављеном локалном трансмисијом обољења COVID-19 у период од 14 дана препојаве симптома

– Особе са симптомима акутне респираторне болести које су имале контакт са потврђеним/вероватним случајем COVIDА-19 у периоду од 14 дана пре појаве симптома

– Особе са симптомима тешке акутне респираторне болести које захтевају болничколечење и чије се манифестације не могу у потпуности објаснити другом етиологијом.

Пацијенти са благим респираторним инфекцијама којима је узет узорак упућују се у кућну изолацију до добијања налаза лабораторијског испитивања.

У случају негативног налаза, упућују су у кућну изолацију у трајању од 14 дана са контролом у случају погоршања или појаве симптома који испуњавају критеријуме за упућивање у болницу.

У случају позитивног налаза, особа се упућује на болничко лечење у болницу за изолацију лакше оболелих од COVID-19.

Бројеви телефона за пружање информација грађанима су: 018 821-402, 060-0577130, 060-0577131 И 060-0577132

Службе дома здравља
Контакт информације